• Obvodné kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Obvodné kolo Hviezdoslavovho Kubína.

Obvodné kolo 69. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín

Žiačka 3.ročníka Adelka Marienková vzorne reprezentovala našu školu 20.2.2023 v obvodnom kole 69. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín, ktorá sa konala v Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne.

• Florbal základné kolo žiačok ZŠ

• Dňa 16.2. sa v našej hale uskutočnilo základné kolo žiačok vo florbale. Našimi súpermi boli ZŠ Novomeského z Trenčína a ZŠ s MŠ Dolná Poruba. Aj keď sme obsadili 3.miesto, musím dievčatá pochváliť ako príkladne reprezentovali našu školu.

Zostava hráčok: Emma Vranová, Hana Šuláková, Sofia Dorušincová a Tereza Piešťanská  z 8.roč., Karin Vlkovičová, Veronika Vániová, Adela Ďuďáková, Simona Szabová a Kristína Grabczak z 9.roč.

Mgr. Marek Adamčík

• Turistický krúžok - Prespávačka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistický krúžok - Prespávačka.

Žiaci zo športovo-turistického krúžku z piatka 17.2.2023 na sobotu 18.2.2023 strávili noc v telocvični. Večer si spríjemnili športovaním a spoločenskými hrami so svojimi kamarátmi. Nechýbalo ani premietanie rozprávky. Potom sa už unavení zababušili do spacákov, niektorí prvýkrát a popriali si dobrú noc.

Ráno sa unavení, ale s príjemnými zážitkami vrátili domov.

• Fašiangy v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Fašiangy v škole.

Dňa 17.2. 2023 si žiaci aj pedagógovia v našej škole pripomenuli Fašiangy. Na vyučovanie prišli veselo oblečení v maskách a pochutnávali si na tradičných šiškách. Vypočuli si rozhlasovú reláciu a obveseliť ich prišli deviataci, ktorí sa v každej triede predstavili hudobno-recitačným folklórnym pásmom.

• Prerušenie prevádzky MŠ

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Omšenie 629 v súlade s § 28 ods. 18 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v z.n.p. a podľa vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 541/2021 Z. z. o materskej škole  a po prerokovaní so zriaďovateľom prerušuje prevádzku na elokovanom pracovisku Materská škola, Omšenie 329 z prevádzkových dôvodov v dňoch

02.03. (štvrtok) a 03.03. (piatok).

Začiatok prevádzky v materskej škole bude 06.03.2023 (pondelok).

• Oznam rodičom

• V piatok 17.02.2023  môžu prísť žiaci na vyučovanie v maskách. Masky odmeníme cukríkmi a cez veľkú prestávku pripravíme  šišky ako symbol fašiangov. Vyučovanie bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

DETSKÝ KARNEVAL

Dňa 3.2.2023 sa konal v Športovej hale v Omšení Detský karneval, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou fašiangového obdobia. Deti oblečené v rozprávkovo fantazijných maskách sa do sýtosti zabavili, zatancovali i zasúťažili. Radostné popoludnie bolo aj malou odmenou za ukončenie I. polroku šk. roku 2022/2023.

• Na čo sú nám včely

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Na čo sú nám včely.

Na čo sú nám včely?

Dňa 01.02.2023 sa konala na našej škole Beseda o včele medonosnej. Žiaci 8. a 9. ročníka sa dozvedeli veľa zaujímavostí zo života včiel. Včela medonosná je najpočetnejší a najdôležitejší opeľovač kultúrnych a divo rastúcich rastlín. Bez nich by vyhynulo veľké množstvo rastlín, zmenila by sa biodiverzita a ohrozila by sa existencia človeka. Albert Einstein povedal: "Keď umrie posledná včela, najneskôr do štyroch rokov vyhynie aj ľudstvo. " Ak sa bude dariť včelám, môžu pre nás spolu s iným hmyzom zabezpečiť širokú škálu ovocia, zeleniny, byliniek...

Ing. Soňa Široká