• Trenčianske hodiny

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Trenčianske hodiny.

Dňa 25.10.2023 sa mladí speváci prezentovali v školskom kole 52. ročníka súťaže Trenčianske hodiny, a to v prednese ľudovej piesni z trenčianskeho regiónu a v ľubovoľnej ľudovej piesni. Predstavili sa v troch súťažných kategóriách. Za svoje spevácke výkony boli odmenení takto:

1. kategória: (1.-3. ročník)

1.miesto : neudelené

2.miesto : L. Habánková - 3.roč., N. Samuhelová – 2.roč.

3.miesto : A. Pištová – 1.roč., B. Kohútová – 3.roč.

2. kategória: (4.-6.ročník)

1.miesto: H. Padyšáková – 6.roč.

2.miesto : D. Dřímalová – 4.roč.

3.miesto : M. Žáková – 4.roč., G. Vániová – 5.roč.

3. kategória: (7.-9.ročník)

1. miesto: neudelené
            2. miesto: neudelené
            3. miesto: neudelené

Víťazka Hanka Padyšáková našu školu bude reprezentovať v regionálnom kole súťaže v Trenčíne.

• Výstava jesenných prác

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výstava jesenných prác.

Výstava jesenných prác, plodov a dekorácií

V jesennom mesiaci október sa naši malí i veľkí žiaci venovali na vyučovacích hodinách s výtvarným a pracovným zameraním zhotovovaniu výrobkov a dekorácií s jesennou tematikou. Výsledky ich pekných prác zdobia priestory našej školy. Taktiež bola zrealizovaná výstavka jesenných plodov a súťažných prác na tému Najkrajší šarkan.

• Prerušenie prevádzky MŠ

• Riaditeľstvo  Základnej školy s materskou školou, Omšenie 629 oznamuje, že v čase jesenných prázdnin  od 30.10.2023 do 31.10.2023 bude prevádzka materskej školy prerušená.

Odôvodnenie:

V súlade s § 150a ods.2 písm. a) zákona č. 245/2008 Z. z. O výchove a vzdelávaní (školský zákon) sa prevádzka MŠ prerušuje zo závažných organizačných dôvodov.

Riadna prevádzka materskej školy začne v štvrtok 02.11.2023.

• Školský výlet za zber papiera

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet za zber papiera.

Školský výlet za výhru v zbere papiera

Žiaci 7. ročníka nazberali spomedzi tried 2. stupňa najviac kilogramov papiera. Ich odmenou bol jeden deň bez učenia strávený s triednou pani učiteľkou. Týmto dňom bol piatok 13.10.2023. Prežili ho v Trenčíne v obchodnom centre Laugaricio. Spokojní sa vrátili domov o 14:00.

• Sférické kino

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sférické kino.

Zážitkové vyučovanie
            Netradičný spôsob vyučovania zažili žiaci ZŠ a MŠ dňa 10.10. 2023. V našej športovej hale vstúpili do čarovnej „triedy“. Bolo to prenosné oceanárium, sférické kino. Deti si pozreli edukačné rozprávky a starší žiaci dokumentárny film na tému Podmorský svet. Premietanie filmov vďaka digitálnej technike umožnilo pohľad v uhle 360 stupňov.

• Deviataci zapojení do projektu

• Žiaci 9. ročníka sú zapojení do projektu s názvom Výskum riešenia testov z matematiky

u žiakov 9. ročníka ZŠ. Realizátormi projektu sú: Ekonomická fakulta, Technická univerzita v Košiciach; Národný inštitút vzdelávania a mládeže Bratislava; Durham University, School of Education.

Ciele výskumu: Preskúmať, ako súvisí štruktúra testu z matematiky s akademickými ašpiráciami žiakov a žiačok. Identifikovať, ktoré typy matematických úloh robia žiakom a žiačkam najväčšie problémy.

4.10.2023 deviataci elektronicky vypracovali prvý = vstupný test. Ešte ich čaká druhý = hlavný test.