• Výsledky v zbere papiera

• Výsledky tried v zbere papiera, ktorý prebiehal v dňoch 22.04.2024 - 26.04.2024

Vyzbieralo sa spolu: 4897 kg

Trieda     Počet kg        Priemer na  žiaka      Umiestnenie

1.A             363                        41,40                     4.

2.A             911                        65,11                      2.

3.A             581                        44,70                     3.

4.A             1578                     32                           1.

5.A             140                    11,66                         3.

6.A             507                    42,25                         1.

7.A             549                    42,23                         2.

8.A             15                        2,50                         4.

9.A             253                     18,07                        5.

Triedy na 1. mieste si môžu vybrať jeden deň bez vyučovania s triednou učiteľkou.

Vyzbieraný papier  bude vymenený za hygienické potreby.

Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme a víťazom gratulujeme!

• Kynológia deťom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kynológia deťom.

OR PZ v Trenčíne pripravilo deťom zaujímavú aktivitu. Dňa 21.9.2023 sa naši školáci na ihrisku TJ Žihľavník Omšenie  stretli s členmi Kynologickej skupiny a ich štvornohými  spolupracovníkmi – služobnými psíkmi. Cieľom aktivity bolo oboznámiť žiakov s činnosťou polície prostredníctvom kynologickej skupiny policajtov, ukážky cvikov poslušnosti, zadržania páchateľa s protiútokom, prehliadka osoby, vozidla s cieľom vyhľadania omamných látok a drog a cviky s voľným aportom. Deti sa živo zaujímali o prácu policajných psov a ich psovodov a náročné výkony odmeňovali potleskom.

• Deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

Dňa 21.9.2023 sa aj žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej každoročnej udalosti Svetový deň mlieka v školách. Jeho cieľom je upozorniť na význam a pozitíva mliečneho programu a dôležitosť konzumácie mliečnych výrobkov deťmi. Podporovať zdravé stravovacie návyky detí a zvýšenie povedomia o dôležitosti správnej výživy.  Všetci žiaci našej školy si priniesli v tento deň na desiatu aj mliečko a mliečne výrobky, v našej kuchynke pripravovali palacinky, či zdravé nátierky, mliečne maškrty...Obliekli si symbolicky biele tričká, vypracovávali tematické pracovné listy na vyučovacích predmetoch, pozerali prezentácie, kreslili, besedovali s vyučujúcimi o význame pitia mlieka a konzumácie jogurtov, syrov a iných  mliečnych výrobkov, pripravili a predniesli reláciu do školského rozhlasu .

• Záchranári v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záchranári v škole.

Dňa 19.9. do našej školy zavítali záchranári z Trenčína.  Žiakom ukázali základy prvej pomoci, ktorú si prakticky mohli vyskúšať na figurínach. V závere si žiaci mohli prezrieť interiér sanitky.

• Jesenný zber papiera

• Riaditeľstvo základnej školy s materskou školou oznamuje, že

organizuje v materskej a základnej škole jesenný ZBER PAPIERA.

Vopred ďakujeme za každý kilogram papiera, ktorý pomôže aj našej prírode.

Zber bude prebiehať  od pondelka 18.09.2023 do  piatku 22.09.2023 v zadnej časti budovy základnej školy aj pre rodičov detí  z materskej školy.

Zviazaný papier môžete nosiť každý deň od 15,00 hod do 17.00 hod  /nie kartóny/

Prosíme dodržiavajte termíny odberu

Výherci z prvého a druhého stupňa dostanú za odmenu deň voľna, strávený s triednou učiteľkou.

.

• Zmrzlina

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zmrzlina.

Pozvanie na zmrzlinuObecný úrad obce Omšenie venoval školákom ZŠ s MŠ sladké osvieženie v podobe kopčeka zmrzliny, ktorú si vychutnali spolu s vyučujúcimi dňa 7.9.2023 v zmrzlinárni v kultúrnom salóne Missen v Omšení.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024.

Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024 sa uskutočnilo 4.9.2023 na nádvorí ZŠ s MŠ Omšenie. Po úvodnej básni sa slávnostného príhovoru sa ujala pani riaditeľka Mgr. Katarína Homolová a pani zástupkyňa  Mgr. Katarína Čuriková . Žiakom a rodičom sa ďalej prihovoril pán starosta Mgr. Alojz Marček, pán farár Mgr. Michal Šrank, riaditeľ SZUŠ Mgr. Vladimír Ďatelinka a predseda RŠ Ing. Viliam Václav. Nasledoval  ceremoniál „Prvácka pasovačka“. Po zložení sľubu prváka a ozdobení slávnostnými šerpami boli naši najmenší pasovaní  do cechu žiakov základnej školy. Na záver sa všetci žiaci odobrali do svojich tried, kde sa zvítali so spolužiakmi a svojimi vyučujúcimi.
            Veľa zdaru a spokojnosti v novom školskom roku, milí žiaci !