• Bubnovačka na škole

• S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka. Práve preto od roku 2014 vždy v novembri sa organizuje celoslovenská Bubnovačka - podujatie, ktoré má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

V piatok 18.11. sa aj naša škola zapojila do 9. ročníka celoslovenskej aktivity „ BUBNOVAČKA – aby bolo deti lepšie počuť“   a nielen bubnovaním, ale aj výtvarnými prácami, rozhlasovou reláciou a diskusiami upozorňujeme na dôležitosť tejto témy...

A.Marčeková

FOTO TU: https://zsomsenie.edupage.org/album/#photos:album:368

• Úspech vo florbale

• Úspech našich žiakov vo florbale

Dňa 15.11. sa v našej hale uskutočnilo základné kolo súťaže florbalu chlapcov. Naši chlapci s prehľadom vyhrali skupinu a postúpili do ďalšieho kola.

Výsledky základné kolo

ZŠ Omšenie – ZŠ Dolná Poruba - 10:1, 9:1

ZŠ Omšenie – ZŠ Tr. Teplice - 2:1, 6:0

ZŠ Tr. Teplice – ZŠ Dolná Poruba - 5:3, 6:2

Družstvo našich žiakov tvorili: 8. roč. - Tomáš Kubiš, Matúš Šulák, Alexander Ižvolt; 9. roč. - Boris Kohút, Nikolas Kohút, Dávid Vrábel, Filip Vrana, Matej Kohút, Matúš Škrovánek

Spracoval : Mgr. Marek Adamčík

• Vyhodnotenie iBOBRA 2022

• Gratulujeme úspešným riešiteľom súťaže iBobor!

V kategórii Bobrík sa nimi stali Katarína Grabczak a Sofia Bánošová, v kategórii Benjamín to bol Denis Šotník a v kategórii Kadet boli úspešnými Sofia Dorušincová, Matúš Šulák, Miriam Marčeková, Matúš Malko a Tomáš Kubiš.

Mgr. S.Mikotová

• Trenčianske hodiny

• Dňa 15.11. sa v Trenčíne zúčastnila 51.ročnika regionálnej súťaže žiakov v speve trenčianskych ľudových piesní Trenčianske hodiny 2022 naša piatačka Hanka Padyšáková. Za svoj prednes dvoch ľudových piesní ziskala krásne 2.miesto v svojej kategórii. Srdečne blahoželáme!

• Olympiáda AJ

• Na našej škole sa uskutočnilo  školské kolo olympiády v anglickom jazyku, kde si  žiaci precvičili úlohy z oblasti gramatiky, čítania, slovnej zásoby, počúvania, rozprávania.

Olympiády sa zúčastnili 4 žiaci, ktorí týmto spôsobom prejavili záujem o anglický jazyk.

V kategórii 1B sa na 1. mieste umiestnil Matej Kohút,

na 2. mieste Vanesa Kijačiková.

V kategórii 1C      na 1. mieste Emma Neštinová.

Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a ochotu venovať sa anglickému jazyku mimo rámca školských povinností

• iBOBOR 2022

•             Od 7.11 do 11.11. 2022 sa žiaci našej školy zapojili do vedomostnej súťaže iBobor, v ktorej si žiaci mnohých krajín sveta merajú sily v zručnostiach v IKT. Symbolom súťaže je usilovný, inteligentný a čulý bobor.

85 žiakov súťažilo v kategóriách: Drobci (2. a 3.roč.), Bobríci (4. a 5.roč.), Benjamíni (6. a 7.roč.) a Kadeti (8. a 9.roč.). Žiaci súťažili individuálne počas vyučovania on-line na počítačoch. Žiaci, ktorí v škole neboli prítomní, mohli súťažiť aj doma.

Mgr. S.Mikotová