• Teplické pero

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Teplické pero.

Srdečne blahoželáme našim žiakom, ktorí sa zapojili do krásnej akcie s názvom Teplické pero. Ich umelecké a originálne diela v tvorbe poézie a prózy na danú tému ocenila i odborná porota.

V 1. kategórii v poézii sme obsadili všetky tri miesta. Na prvom mieste: Ninka Kijačiková (3.A). Na druhom mieste: Nela Dorušincová (3.A). Na treťom mieste: Filip Smolka (3.A).

V 2. kategórii v poézii obsadila Hanka Šuláková (8.A) krásne druhé miesto.

Tešíme sa na ďalší ročník a úspechy našich žiakov.

• Slávik Slovenska 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávik Slovenska 2023.

Gratulácia našej žiačke Hanke!

V týchto dňoch sa konal 31.ročník celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2023.

Našu školu reprezentovala  Hanka Padyšáková z 5.A.

Hanka zaspievala piesne Keby som ja mala... a Pred našimi dvermi.... Pri prvej z piesní ju doprevádzal na akordeóne p. učiteľ Michal Rehák zo SZUŠ.  Za podporu a spoluprácu patrí vďaka p. Terezke Ďatelinkovej a Hankiným rodičom.

V okresnom kole 12.05.2023 v Trenčíne získala Hanka 1. miesto v II. kategórii a v krajskom kole dňa 23.05.2023 sa umiestnila na krásnom 3. mieste.

Srdečne gratulujeme!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

Druhá májová nedeľa patrí tradične našim mamičkám a starým mamám. Oslavujú svoj deň, Deň matiek. Dňa 14.05. 2023 v rámci týchto osláv pripravili žiaci ZŠ a MŠ pre ne kultúrny program. Športovou halou v Omšení sa niesli vo voňavom májovom dni z ústočiek detí krásne básne, piesne, svoj talent ukázali aj v ľudových a moderných tancoch. Žiaci vyjadrili poďakovanie svojim najmilším za ich lásku, nehu a starostlivosť aj zhotovením krásnych darčekov.

• Exkurzia Banská Štiavnica

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Banská Štiavnica.

Dňa 27.4.2023 sa 35 žiakov II. stupňa  zúčastnilo geograficko- dejepisnej exkurzie v Banskej Štiavnici, ktorá patrí medzi kultúrne a technické pamiatky organizácie UNESCO na Slovensku. Najskôr sme sa zastavili v Sv. Antone, kde sme absolvovali prehliadku jedného z najkrajších poľovníckych kaštieľov na Slovensku. V Banskom múzeu v prírode v Banskej Štiavnici si žiaci vyskúšali pobyt v podzemí v štôlni Bartolomej a dozvedeli sa veľa o práci tunajších baníkov. Na záver si v  múzeu protitureckých bojov v Novom zámku dopriali aj jedinečný výhľad na Banskú Štiavnicu. Žiaci sa vrátili domov bohatší o veľa dojmov, zážitkov a drobných suvenírov, najmä z polodrahokamov.

Mgr. S.Mikotová