• Informácie o stravovaní

• Vážení rodičia,

Na zabezpečenie výroby jedál a nápojov v zariadeniach školského stravovania je okrem plnenia odporúčaných výživových dávok, zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov, dodržiavania materiálno - spotrebných noriem dôležité aj stanovenie výšky príspevku zákonného zástupcu dieťaťa alebo žiaka na nákup potravín na jedno jedlo.

OZNAM O ZMENE STRAVNÉHO OD 01. 03. 2023

Oznamujeme stravníkom, že na základe nových finančných pásiem, ktoré vydalo Ministerstvo Školstva VvaŠ SR dňa 13. 11. 2022 s účinnosťou od 1. 1. 2023 sa mení výška stravného.

Nové finančné pásma budú v platnosti, až po schválení obecným zastupiteľstvom v Omšení najneskôr do 28.02 2023.

Výška stravného po schválení bude následovná. Pre deti MŠ a žiakov ZŠ v Omšení sa určuje podľa: „Finančného pásma A stupeň 2 na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 1.3.2023.

Výška stravného pre zamestnancov a dospelých stravníkov podľa finančného pásma B stupeň 2.

MŠ celodenná strava....desiata.....0,45  eur

obed........1,10  eur

olovrant...0,35  eur

spolu....1,90  eur

1. stupeň ZŠ.......1,50  eur
          2. stupeň ZŠ.......1,70  eur
          3. zamestnanci....2,20  eur

Finančné pásma A 2023 https://www.minedu.sk/data/att/24953.pdf

Finančné pásma B 2023 https://www.minedu.sk/data/att/24952.pdf

Informovať sa môžete  osobne, alebo telefonicky u vedúcej ŠJ

032/6597217

Školská jedáleň je zriadená na prípravu, výdaj, konzumáciu jedál a nápojov pre žiakov a deti MŠ v čase ich pobytu v škole, školskom zariadení. Svoje služby poskytuje i zamestnancom škôl. Strava sa poskytuje počas školského roka, po dohode so zriaďovateľom i počas prázdnin.

Školská jedáleň pripravuje jedlá a nápoje podľa odporúčaných výživových dávok, materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie podľa vekových skupín stravníkov vydaných ministerstvom školstva.

Výdaj stravy

Materská škola:

desiata od 8:30 hod. do 9:00 hod.

obed od 11:30 hod. do 12:00 hod.

olovrant od 14:30 hod. do 14:45 hod.

Základná škola:

obed od 12:00 hod. do 14:00 hod.

Prihlasovanie na stravu

Zákonný zástupca dieťaťa, žiaka prihlási dieťa na stravovanie prostredníctvom zápisného lístka, ktorý je zverejnený na webovej stránke školy. Zápisný lístok je potrebný odovzdať v ŠJ, alebo poslať elektronicky na janabajzik@gmail.com. Odhlásiť, resp. prihlásiť sa na stravu je možné do 14:00 hod. pracovný deň vopred, telefonicky 032/6597217, e-mailom, alebo osobne u vedúcej ŠJ.

Spôsob úhrady stravného

1. bankovým prevodom na u. č. SK77 5600 0000 0006 6650 5005 (uvádzať aj meno žiaka) /vklad na účet

2. poštovou poukážkou Stravné je splatné mesiac vopred, vždy do20.dňa predchádzajúceho mesiaca.

Postrehy, žiadosti, nápady, sťažnosti alebo požiadavky k stravovaniu môžete predložiť u vedúcej ŠJ osobne, e-mailom /janabajzik@gmail.com/, telefonicky 032/6597217

Aktuálne informácie k stravovaniu budú včas zverejňované na webovej stránke školy