• Pre rodičov

•  Základná škola s materskou školou, Omšenie 629

Oznámenie o podávaní žiadostí o prijatie dieťaťa

NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

pre školský rok 2024/25

Termín podávania žiadostí:                  09. mája  – 10. mája 2024

od 10,00 hod.  –  do 15,00 hod.

Podávanie žiadostí:

- osobne,

- poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,

- e-mailom alebo odoslaním naskenovaného podpísaného tlačiva prostredníctvom e-mailu.

a) elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy  alebo

b) elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie

Podľa § 59 ods. 2 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) sa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole prednostne prijímajú:

• deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné
          • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta 2024
          • deti, ktoré dovŕšili šiesty rok veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť a pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Ostatné podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy v Omšení, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od daného školského roku predprimárne vzdelávanie povinné a deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti, ktoré:

• dovŕšili k 31.08. 2024 vek 3 roky,
          • ostatné, v závislosti od voľnej kapacity,
          • deti od 2 rokov veku len výnimočne, (majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa)

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si zákonný zástupca dieťaťa prevezme osobne, alebo poštou najneskôr do 30.06. 2024.

TU:   29178.d00a51.docx /Potvrdenie k lekárovi/

Tlačivá k zápisu TU:

Ziadost_do_MS_-_novy_skol._rok.docx  - Žiadosť do MŠ

Cestne_vyhlasenie_zakonnych_zastupcov.docx - Zadováženie súhlasu druhého zákonného zástupcu

Pisomne_vyhlasenie.docx - Písomné vyhlásenie o podpisovaní písomností a rozhodnutí